Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA
 • Seans filmu "Archikosmos"

  Zapraszamy na seans filmu dokumentalnego ARCHIKOSMOS, który odbędzie 25 X w Centrum Kultury Śląskiej Zgoda.

 • Świętochłowicki biznesplan - konkurs

  Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu „Świętochłowicki Biznesplan”. Udział jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane będą do końca października.

 • Bezpłatne szczepienia dla seniorów

  Prezydent Miasta Dawid Kostempski zaprasza mieszkańców powyżej 60 roku życia na bezpłatne szczepienia przeciw grypie.

 • Bezpłatne zajęcia komputerowe

  Specjaliści przeszkolą 100 osób powyżej 25. roku życia.Informacji udziela Wydział Funduszy Europejskich i Rozwoju Miasta UM ( pok. nr 13) tel. 32 34-91-836, mail: obywatel-it@swietochlowice.pl

 • Bezpłatne szkolenia - wrzesień

  Trwają zapisy na kolejne bezpłatne szkolenia organizowane przez Urząd Miejski w Świętochłowicach dla przedsiębiorców i osób planujących założyć działalność gospodarczą.

AA

18/10/2018

MBP w nowej odsłonie

17 października uroczyście otworzono wyremontowany budynek filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, mieszczący się przy ul. Chorzowskiej. W tym roku placówka obchodzi 70 lat istnienia.

Rozwiń

15/10/2018

Mają pasje i zdolności

Za nami finał konkursu "Setka świętochłowickich talentów na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”. W piątek, 12 października, w CKŚ Zgoda wystąpili wyłonieni w eliminacjach a następnie półfinale uzdolnieni świętochłowiczanie.

Rozwiń

15/10/2018

MS Śląsk Świętochłowice Drużynowym Mistrzem Polski

14 października na torze speedrowerowym OSiR Skałka MS Śląsk Świętochłowice wywalczył tytuł Drużynowego Mistrza Polski! Świętochłowiczanie zdobyli złoto po raz pierwszy w historii.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

17/10/2018

Dotacje dla ROD

Prezydent Miasta ogłasza nabór wniosków o udzielenie w 2019 roku dotacji celowej ze środków budżetu miasta Świętochłowice dla rodzinnych ogrodów działkowych. Wnioski można składać w terminie od 15 października do 15 listopada 2018 roku.

Rozwiń

10/10/2018

LVI sesja Rady Miejskiej

Przewodniczący Rady Miejskiej w Świętochłowicach Rafał Łataś informuje o zwołaniu LVI sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 18 października 2018 r. (czwartek) o godz. 8.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

Rozwiń

08/10/2018

LV sesja Rady Miejskiej

Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Świętochłowicach Gerda Król informuje o zwołaniu na wniosek Prezydenta Miasta LV sesji Rady Miejskiej w Świętochłowicach, która odbędzie się w dniu 10 października 2018 r.(środa) o godz. 9.00 w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, przy ul. Katowickiej 54.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

08/10/2018

Uczniowie wolontariuszami

Młodzież z ZSO nr 1 oraz SP nr 2 znalazła się w grupie ponad 800 wolontariuszy pomagających w organizacji PKO Silesia Marathonu i Półmaratonu. Bieg ulicami aglomeracji śląskiej zorganizowany został po raz dziesiąty.

Rozwiń

08/10/2018

Świętowali pierwszoklasiści

W I LO świętowano Dzień Kota. Po oficjalnych otrzęsinach pierwszoklasiści zostali przyjęci do społeczności szkolnej.

Rozwiń

05/10/2018

Matematyczne atrakcje

Szkoła Podstawowa nr 2 po raz kolejny uczestniczy w projekcie mPotęga. W ramach akcji „Pan Ułamek radzi” dzieci ćwiczyły podstawowe pojęcia matematyczne, utrwalały działania na ułamkach oraz doskonaliły umiejętności manualne.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności