Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA
 • Miejski Dzień Działkowca

  Serdecznie zapraszamy na tegoroczne obchody Miejskiego Dnia Działkowca, które odbędą się 1 września na terenie OSiR "Skałka". Gwiazdą wieczoru będzie zespół Long&Junior.

 • Festyny dzielnicowe 2018

  Serdecznie zapraszamy na tegoroczne festyny dzielnicowe. Startujemy już 21 lipca.

 • Kino letnie 2018

  Na świętochłowickiej "Skałce" startuje tegoroczne kino letnie.

 • Wakacyjny teatr dla dzieci

  Zapraszamy dzieci do teatru. Spektakle wystawiane będą w Centrum Kultury Śląskiej w lipcu i sierpniu o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie.

AA

16/08/2018

Nowa tymczasowa organizacja ruchu na DTŚ

Dzisiaj, 16 sierpnia rozpoczęły się prace remontowe na północnej jezdni Drogowej Trasy Średnicowej na odcinku od granicy z Chorzowem do obiektu mostowego ponad ul. Szpitalną. Dla jadących z Katowic w kierunku Gliwic obecnie nie ma możliwości zjazdu na rondo w ciągu ulic Nomiarki/Żołnierska. Nie da się także wyjechać na DTŚ w kierunku Gliwic.

Rozwiń

15/08/2018

Test syren alarmowych

W czwartek, 16 sierpnia oraz w niedzielę, 19 sierpnia o godzinie 12:00 zostanie przeprowadzony trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności na terenie miasta Świętochłowice. Będzie to jednocześnie upamiętnienie rocznicy wybuchu I i II Powstania Śląskiego.

Rozwiń

13/08/2018

Gryfny patrol w Świętochłowicach

W ramach projektu „GRYFNY PATROL – w roli głównej młodzież Świętochłowic” w naszym mieście zorganizowanych zostanie szereg przedsięwzięć dla dzieci i młodzieży o charakterze profilaktycznym, edukacyjnym i sportowym. 13 sierpnia 2018 r. prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski oraz Komendant Miejski Policji insp. Andrzej Brzozowski podpisali list intencyjny w tej sprawie.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

16/08/2018

Komunikat dot. "Wyprawki szkolnej"

Informacja o możliwości skorzystania z pomocy finansowej na zakup podręczników, materiałów edukacyjnych dla uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Rozwiń

10/08/2018

Animacja działań społecznych w środowisku lokalnym – Razem dla Świętochłowic

„Animacja działań społecznych w środowisku lokalnym – Razem dla Świętochłowic”, to projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Razem dla Świętochłowic w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Celem głównym projektu jest zniwelowanie czynników powodujących wykluczenie społeczne i marginalizację społeczną.

Rozwiń

07/08/2018

Zgłoś uwagi do oferty

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia informuje, że do 16 sierpnia 2018 r. można pisemnie zgłaszać uwagi dotyczące oferty realizacji zadania publicznego pn. „Rehabilitacja oraz aktywizacja społeczna osób niewidomych i niedowidzących, członków Koła PZN Świętochłowice”.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

10/08/2018

Szkolenia w ramach „Ginących zawodów”

Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP prowadzi rekrutację uczestników szkoleń w ramach tzw. „Ginących zawodów”. Organizowane są one w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy.

Rozwiń

06/07/2018

Wakacyjna Biblioteka Plenerowa

Już po raz trzeci Miejska Biblioteka Publiczna organizuje Wakacyjną Bibliotekę Plenerową. W każdą niedzielę lipca i sierpnia w godzinach 11.00-19.00 na terenie OSiR „Skałka” obok przystani rozstawione zostanie stoisko, na którym będzie można zarówno wypożyczyć książkę, jak i zakupić ją za grosze na Kiermaszu.

Rozwiń

02/07/2018

Książki na zdjęciach

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Sleeveface. Wybrano najlepsze zdjęcia, których elementem jest okładka książki.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności