Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA
 • Zakupy dla Seniora

  W okresie walki z epidemią koronawirusa, który najgroźniejszy jest dla osób starszych i chorych, miasto uruchamia specjalną akcję pomocy dla potrzebujących. Zgłoś osobę potrzebującą.

 • Zostań wolontariuszem

  Zachęcamy do kontaktu osoby, które chciałyby włączyć się w akcję "Zakupy dla seniora" jako wolontariusze. Jeżeli chcesz pomóc jako wolontariusz, nie czekaj, zgłoś się!

 • Jedzenie na dowóz i wynos

  W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego zawieszona została działalność wszystkich restauracji i kawiarni. Przedstawiamy listę miejsc w Świętochłowicach prowadzących działalność na dowóz.

 • Przychodnie lekarskie, apteki i weterynarze

  Lista przychodni lekarskich, aptek oraz przychodni weterynaryjnych działających na terenie Świętochłowic.

 • Przedsiębiorstwa działające online

  W związku z wprowadzeniem stanu epidemii oraz obostrzeń w celu walki z pandemią wirusa COVID-19 zawieszona została działalność wielu przedsiębiorstw.

 • Pomoc dla przedsiębiorców

  Przedsiębiorcy mogą składać wniosek o zwolnienie i zmniejszenie czynszu najmu lokali użytkowych będących w zasobach komunalnych Gminy w przypadku zawieszenia działalności w związku z epidemią koronawirusa.

 • Działania zapobiegawcze związane z koronawirusem

  Odwołane zajęcia w szkołach, imprezy, wstrzymana możliwość odwiedzin w szpitalu – to pierwsze działania zapobiegawcze związane z koronawirusem.

AA

09/04/2020

Życzenia świąteczne od Prezydenta Miasta Świętochłowice i Przewodniczącego Rady Miejskiej

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych, świętochłowiczanom życzenia składa Prezydent Miasta Daniel Beger i Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Nowak.

Rozwiń

09/04/2020

Oszuści podszywają się pod pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej

W związku z dochodzącymi do nas informacjami o podszywaniu się oszustów pod pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach, pragniemy poinformować, że obecnie pracownicy socjalni nie wychodzą w teren i nie odwiedzają Państwa w miejscu zamieszkania.

Rozwiń

08/04/2020

XXIV sesja Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

W dniu 8 kwietnia br. odbyła się XXIV sesja Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, podczas której podjęto ważne dla Świętochłowic uchwały. Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju sesja odbyła się przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

Rozwiń

08/04/2020

Urząd Miejski nieczynny 10 kwietnia (piątek)

W Wielki Piątek (10 kwietnia br.) Urząd Miejski w Świętochłowicach będzie nieczynny.

Rozwiń

07/04/2020

Przerwij koszmar w czterech ścianach! - Rusza świętochłowicka koalicja przeciw agresji domowej

Czas walki z pandemią koronawirusa to również czas, w którym z uwagi na ograniczenia wolności przemieszczania się i kwarantannowania coraz większej liczby osób, w niezwykle trudnej sytuacji znalazły się osoby doświadczające przemocy domowej.

Rozwiń

06/04/2020

Wymazowóz pomoże w walce z koronawirusem w Świętochłowicach

Dzięki współpracy Miasta Świętochłowice, Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie oraz świętochłowickiej Ochotniczej Straży Pożarnej we wtorek, 7 kwietnia, pracę rozpocznie wymazowóz, którego personel będzie pobierać próbki do testów na obecność koronawirusa i przewozić je do sanepidu.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

08/04/2020

Nabór wniosków o przyznanie dofinansowania dla przedsiębiorców samozatrudnionych

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców samozatrudnionych.

Rozwiń

03/04/2020

Świadczenie postojowe dla osób prowadzących działalność gospodarczą

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie jednorazowej pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy.

Rozwiń

03/04/2020

Nabór wniosków o przyznanie jednorazowej pożyczki

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie jednorazowej pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

31/03/2020

Metropolitalna Wielkanoc dla Samotnych

W związku z powszechną walką z rozprzestrzeniającym się koronawirusem wprowadzono obostrzenia nie pozwalające na organizację spotkań masowych, takich jak Śniadania Wielkanocne dla Samotnych.

Rozwiń

30/03/2020

Ruszył plebiscyt „Śląska Lokacja Filmowa 2020”

Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Silesia Film Commission pragną serdecznie zaprosić wszystkie miasta Górnego Śląska oraz wszystkie filmowo ciekawe miejsca i obiekty znajdujące się na terenie województwa śląskiego do udziału w plebiscycie „Śląska Lokacja Filmowa 2020”.

Rozwiń

20/03/2020

Konkurs Ministerstwa Obrony Narodowej "Wdzięczni Bohaterom 1920 r."

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza do udziału w konkursie "Wdzięczni Bohaterom 1920 r.". Jego celem jest m.in. upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności