Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA
  • Turniej FIFA20 w wakacje

    Zachęcamy dzieci i młodzież do zapisów na turniej FIFA20, który jest organizowany przez CIS Świętochłowice w ramach walki z uzależnieniami. Zgłoś się i uczestnicz w niezwykłej zabawie pod okiem Marcina "MRN" Sczesa.

  • Informator szkolny dla absolwentów szkół podstawowych

    Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym informatorem szkolnym dla absolwentów szkół podstawowych na rok szkolny 2020/21.

  • Napraw z nami Świętochłowice

    Ruszamy z serwisem NaprawmyTo, dzięki któremu mieszkańcy Świętochłowic mogą zgłosić problemy w przestrzeni publicznej. Dzięki temu narzędziu codzienne problemy będzie można zobrazować i przekazać w łatwy sposób.

AA

03/08/2020

Pozytywna energia na Pikniku Rodzinnym w dobrym klimacie!

Co to był za dzień! Rodzinny piknik w dobrym klimacie, zorganizowany 1 sierpnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji „Skałka” z pewnością naładował mieszkańców Świętochłowic pozytywną energią. Można było wziąć udział w energetycznym spektaklu, zaadoptować roślinki doniczkowe, ale także oznakować rowery, hulajnogi i wózki, aby Straż Miejska mogła je szybko namierzyć w przypadku kradzieży.

Rozwiń

31/07/2020

Wakacyjny Patrol – Narkotyki Złudne Szczęście

To już prawie półmetek działań prowadzonych na terenie Świętochłowic w ramach programu realizowanego przez Centrum Integracji Społecznej – „Wakacyjny Patrol – Narkotyki Złudne Szczęście”. Celem programu jest kształtowanie i promowanie pozytywnych wzorców, poprzez uświadamianie zagrożeń wynikających ze stosowania używek.

Rozwiń

30/07/2020

RATUSZ w Urzędzie Miejskim

Już wkrótce pracę Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach wspomagać będą kolejne elementy zintegrowanego systemu informatycznego RATUSZ. Wszystko w wyniku podpisanej dziś umowie z firmą REKORD SI Sp. z o.o. z Bielska-Białej.

Rozwiń

30/07/2020

W godzinę „W” zawyją syreny!

W sobotę 1 sierpnia, dokładnie o 17:00, czyli w godzinę "W" na terenie Świętochłowic zostanie nadany ciągły sygnał syren alarmowych. Będzie to jednocześnie wojewódzki trening sprawności syren wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Rozwiń

29/07/2020

Rusza akcja Straży Miejskiej "Oznakuj swój rower"

Karnij się w sobotę 1 sierpnia br. na „Rodzinny Piknik w dobrym klimacie!” organizowany na Skałce i oznakuj swój rower, hulajnogę lub wózek! To początek akcji „Oznakuj swój rower”, która będzie prowadzona regularnie przez Straż Miejską w Świętochłowicach.

Rozwiń

28/07/2020

Podpisano umowę na remont Przedszkola Miejskiego nr 9

Już wkrótce ruszy kompleksowy remont budynku Przedszkola Miejskiego nr 9 w Świętochłowicach. Właśnie podpisano umowę na termomodernizację i remont wraz z przebudową urządzeń budowlanych i budową elementów małej architektury. Wykonawcą prac będzie przedsiębiorstwo budowlane HB-UNIBUD SA.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

03/08/2020

Komunikat w sprawie kodów PKD (escape roomy)

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 24 czerwca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) od 1 sierpnia 2020 r., przestaje obowiązywać kod PKD 93.29. Z - Pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna (nie będzie go można wybrać w CEIDG).

Rozwiń

03/08/2020

Weź udział w programie „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”

Ośrodek Pomocy Społecznej w Świętochłowicach w ramach realizacji programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pn. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” edycja 2019-2020 - poszukuje osób na stanowisko Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej oraz osób chcących skorzystać z usług Asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej.

Rozwiń

30/07/2020

Rusza składanie wniosków o przyznanie świadczenia „Dobry start”

Już od poniedziałku w świętochłowickim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Katowickiej 35 będzie można składać wnioski o przyznanie świadczenie „Dobry start”. Formularze można pobrać ze strony internetowej www.ops-sw.pl.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności

30/07/2020

Zgłoś się do Programu Kompleksowej Rehabilitacji

Jeśli z powodu wypadku, bądź pogorszenia stanu zdrowia nie możesz wykonywać dotychczasowej pracy, a nadal chcesz być aktywny zawodowo – zgłoś się do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i weź udział w projekcie „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy”.

Rozwiń

29/07/2020

Weź udział w Wirtualnym Rudzkim Półmaratonie Industrialnym

W związku z sytuacją epidemiczną tegoroczny VI Rudzki Półmaraton Industrialny przeniósł się do świata wirtualnego. Zostało jeszcze kilka dni (do 1 sierpnia 2020 r.), by stać się posiadaczem wyjątkowego medalu z imieniem, nazwiskiem i uzyskanym czasem.

Rozwiń

28/07/2020

Wernisaż wystawy "Biało-czerwona"

Serdecznie zapraszamy 9 sierpnia o godz. 16.00 na wernisaż wystawy przygotowanej przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku. Jest to pierwsza wystawa po ponownym otwarciu Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

Rozwiń

Wszystkie

więcej aktualności