Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

700 lat Świętochłowic

Z okazji 700 - lecia Świętochłowic, bieżący rok obfitować będzie w różnego rodzaju wydarzenia. Obchody zainaugurował, cieszący się ogromnym zainteresowaniem, styczniowy koncert zespołu Golec uOrkiestra.

- 700 – lecie Świętochłowic, to ważny jubileusz dla miasta. Obok organizowanych co roku imprez sportowych i kulturalnych pojawią się nowe przedsięwzięcia, które będziemy chcieli kontynuować w latach następnych – zapowiedział Dawid Kostempski prezydent Świętochłowic, podczas zorganizowanej dzisiaj w Urzędzie Miejskim konferencji poświęconej obchodom.

W najbliższym czasie, już w marcu odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, połączona z wręczeniem nagrody „Zasłużony dla Świętochłowic”. W kwietniu w ramach akcji „ 700 kwiatów na 700 - lecie” bratkami obsadzona zostanie m.in. skarpa przy ul. Katowickiej. Miesiące letnie zaowocują wspaniałymi plenerowymi imprezami. Mieszkańcy wezmą udział m.in. w Świętochłowickim Pikniku Militarnym,  w obchodach Konstytucji 3 Maja, podczas których odsłonięta zostanie tablica pamiątkowa „700 lat Świętochłowic” oraz w pikniku organizacji pozarządowych. W maju zorganizowany będzie kolejny Wall Street Festival, w czerwcu Święto Miasta. Warto wspomnieć, że w roku jubileuszowym odbędą się również gale sportu i przedsiębiorczości. Podczas nich wybrani zostaną najlepszy sportowiec i najlepszy przedsiębiorca 2012 roku.

W roku jubileuszowym ogłoszone zostaną też konkursy plastyczny, historyczny i fotograficzny, w których będą mogli wziąć udział mieszkańcy miasta, a także uczniowie szkół. Przygotowana zostanie pieczęć okolicznościowa,  pojawią się pamiątkowe kartki, wybrana zostanie kompozycja hejnału, który towarzyszyć będzie wszystkim najważniejszym uroczystościom w mieście. Materiały promocyjne opatrzone będą okolicznościowym logo. Szczegółowe informacje umieszczone zostaną na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem www.700lat.swietochlowice.pl .