Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

5 medali Taekwondoków w VIII Pucharze Europy

Niesamowitego  wyczynu  dokonali  zawodnicy  Uczniowskiego  Klubu  Sportowego  TAEKWON-DO  ze  Świętochłowic.  Od  9 do 11  czerwca  w  Lublinie,  12-stu  zawodników  naszego  klubu  brało  udział  w VIII  Pucharze  Europy.  Łącznie   wywalczyli  5  medali  i  uplasowali  się  na  9  miejscu. Do turnieju zgłosił się 66  klubów z całej  Europy.

Na  najwyższym  podium  stanęła  Natalia  Mańkowska,  w  swojej  koronnej  konkurencji  walk  juniorek  w  kategorii - 65  kg. Klaudia  Koryciak  zdobyła  dwa  medale:  srebrny  w  konkurencji   układów  seniorek  stopni  uczniowskich  oraz  w  konkurencji   walk  seniorek  w  kategorii - 62  kg.  Natomiast Kinga  Koryciak  wywalczyła  brązowy  medal  w  konkurencji  układów  seniorek  stopni  uczniowskich,  a  Oliwia  Trzeciak  wywalczyła  brązowy medal  w konkurencji walk kadetów w kategorii + 48 kg.

Pozostali zawodnicy występ w tej imprezie także mogą zaliczyć do udanych:

Szymon Woś -  VI  w  układach  kadetów,

Natalia Dziedzic -  VI  w  walkach  - 42 kg  kadetów

Kinga  Koryciak  -  VI  w  walkach  -62  kg  seniorek

Krzysztof  Książek  -  IX  w  walkach  seniorów  -70 kg  oraz  X  w  konkurencji  układów  stopni  mistrzowskich,