Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Uczniowie na zagranicznych praktykach

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Świętochłowicach zdobywają niezbędne doświadczenie za granicą. Możliwość odbycia praktyk w Niemczech i Wielkiej Brytanii pojawiła się dzięki programowi ERASMUS+. 

Obecnie za granicą przebywa 24 uczniów. Do Wielkiej Brytanii wyjechało 7 informatyków i 3 ekonomistki, a do Niemiec - 3 kucharki, 5 fryzjerek i 5 elektryków.

Praktyki są realizowane dzięki pozyskanym środkom unijnym w wysokości ponad 190 tys. euro, które w całości pokrywają koszty związane z pobytem uczniów za granicą.

Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w zajęciach z przygotowania kulturalnego oraz językowego. Po powrocie zorganizowane zostanie spotkanie z doradcą zawodowym.

Za granicą uczestnicy podnoszą umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim lub niemieckim w życiu codziennym oraz zawodowym. Dodatkowo poszerzają swoją wiedzę i umiejętności zawodowe odbywając praktyki w zagranicznych firmach. Wyjazd umożliwia również uczniom zwiedzenie ciekawych miejsc, poznanie historii i kultury odwiedzanego kraju i nawiązanie nowych kontaktów.

Praktyki kończą się wydaniem dokumentu Europass Mobility, który potwierdza odbycie szkolenia zawodowego za granicą oraz określa zdobyte umiejętności i kwalifikacje.

Więcej informacji na stronie internetowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych

 

  • Portsmouth_1_08.jpg
  • Schkeuditz_2017_1_02.jpg
  • Schkeuditz_2017_1_13.jpg