Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

„Od miasta do metropolii” – III edycja

Wśród zaproszonych prelegentów są przedstawiciele administracji państwowej i samorządowej oraz eksperci i praktycy z zakresu zarządzania dużymi miastami i metropoliami.  Gościem specjalnym konferencji będzie Greg Clark, międzynarodowy ekspert ds. rozwoju obszarów metropolitalnych.   Już podczas pierwszej sesji zatytułowanej „Metropolie – moda, czy potrzeba” Greg Clark, wykorzystując swoje ponad 20-letnie doświadczenie, jako doradca w zakresie rozwoju lokalnego Londynu i innych miast w Europie, Azji i Ameryce Północnej, odpowie na pytanie jak i po co tworzyć metropolie oraz przedstawi narzędzia ich rozwoju.

O barierach i ograniczeniach rozwoju polskich metropolii opowie zastępca prezydenta Gdańska, Wiesław Bielawski. Z kolei o tym, czy, jak, kto i ile skorzysta na rozwoju metropolii w Polsce, mówić będzie prezydent Centrum im. Adama Smitha, dr Robert Gwiazdowski. Całość zakończy panel dyskusyjny, w którym udział zapowiedzieli m.in.: wiceprezes zarządu Stowarzyszenia Metropolia Poznań, Jan Grabkowski, przewodnicząca Zgromadzenia GZM, prezydent Małgorzata Mańka – Szulik, przewodniczący śląskiej PO, poseł Tomasz Tomczykiewicz oraz wspomniani już Tomasz Gwiazdowski i Wiesław Bielawski.

Poprzednie konferencje z cyklu „Od miasta do metropolii” poświęcone były upowszechnieniu idei metropolitalności / 2009r. /  oraz jakości życia w metropolii / 2010 /.

Konferencja „Od miasta do metropolii” odbędzie się w najbliższy czwartek, tj. 17 listopada br. w Hotelu Angelo w Katowicach. Początek o godz. 9.30.

Program konferencji