Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Żużlowy weekend na Skałce

Żużlowy weekend na „Skałce”. W sobotę, 15 października na stadionie im. Pawła Waloszka zostanie rozegrany turniej o Puchar KiM Group oraz Eko-Dir. W niedzielę natomiast odbędzie się finałowy turniej cyklu  Nice Cup połączony z Memoriałem Władysława Pietrzaka. W oba dni początek zmagań o godzinie 14:00, a kwadrans wcześniej prezentacja zawodników.
 
W sobotnich zawodach wystąpią zawodnicy, którzy na co dzień ścigają się w rozgrywkach Ekstraligi i Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Będzie to pojedynek dwóch drużyn – KiM Group i Eko-Dir. W ich barwach wystąpią: Daniel Kaczmarek (Unia Leszno), Rafał Trojanowski, Daniel Jeleniewski, Hubert Łęgowiak (wszyscy Włókniarz Częstochowa), Edward Mazur (Wanda Kraków), Damian Baliński (ROW Rybnik), Jakub Jamróg (Orzeł Łódź), Ernest Koza (KSM Krosno), Wojciech Lisiecki, Stanisław Mielniczuk (obaj Holstic-Polska Rawicz), Arkadiusz Pawlak (Polonia Piła) oraz Szwed Oliver Berntzon.
 
W niedzielę z kolei zakończenie  cyklu Nice Cup, który rozpoczął się na początku lipca w Rawiczu. Później młodzi zawodnicy rywalizowali m.in. w Lublinie, Pile i Opolu. Na zakończenie będą ścigać się w Świętochłowicach. Do finałowych zmagań zakwalifikowało się 14 najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej. Dołączy do nich dwójka żużlowców z dzikimi kartami, w tym Mateusz Pacek, wychowanek MS Śląsk Świętochłowice. Będzie to dla niego pierwszy start przed własną publicznością. Rezerwowym w tych zawodach będzie drugi z wychowanków Śląska – Kamil Tomaszowski.
 
Bilety na oba turnieje w cenie - 15 zł. Może ja kupować od piątku na stoisku w Centrum Handlowym przy ulicy Chorzowskiej 19 w godz. 15:00-20:00, w siedzibie klubu przy ulicy Bytomskiej 40 w godz. 12:00-16:00 oraz w sklepie przy ulicy Krasickiego 3 w godz. 12:00-17:00, a także bezpośrednio przed zawodami w kasach stadionu.