Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Żużlowe święto na "Skałce"

Na stadionie im. Pawła Waloszka zorganizowano żużlowy piknik pod hasłem „Let’s make speedway”. Kibice mogli zobaczyć w akcji żużlowców trenujących przed ostatnim turniejem Speedway Euro Championship w Rybniku, zdobyć autografy zawodników, a także wejść do parku maszyn. Był to przedsmak kolejnych żużlowych wydarzeń.

W przyszłą niedzielę warto ponownie wybrać się na stadion przy ul. Bytomskiej 40. Do naszego miasta przyjadą młodzi żużlowcy z całej Polski, aby ścigać się w Otwartych Mistrzostwach Śląska juniorów. A w niedalekiej przyszłości w takich zawodach będą mogli występować wychowankowie MS Śląsk Świętochłowice, którzy trenują pod okiem Krzysztofa Basa. W przyszłym tygodniu dwóch adeptów przystąpi do egzaminu na licencję żużlową. Oni też zaprezentowali swoje umiejętności podczas czwartkowego pikniku.
 
- Jestem zadowolony z systematyczności treningów. Wsparcie Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach zapewnia nam stabilną sytuację i spokojną pracę. Dzięki pomocy finansowej z miasta skompletowaliśmy sprzęt, możemy trenować dwa, a nawet trzy razy w tygodniu. Obecnie w naszym klubie szkoli się czternastu zawodników, mają do dyspozycji 9 motocykli. Sprzęt jest ciągle eksploatowany i regularnie remontowany – mówi Michał Widera, prezes MS Śląsk Świętochłowice.
 
Treningi w szkółce odbywają się dwa razy w tygodniu – we wtorki i w czwartki o godzinie 17:00. Nabór prowadzony jest cały czas. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się podczas zajęć do trenera Krzysztofa Basa. Wymagania to: zgoda obojga rodziców, ukończone 13 lat, a także aktualne badania lekarskie.
 
Jesienią w naszym mieście odbędą się jeszcze dwa turnieje: 8 października – finał NICE CUP, połączony z Memoriałem im. Władysława Pietrzaka i 15 października – Indywidualny Turniej o Puchar Kim Group i Eko-Dir.