Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Świętochłowicki mundial

Polscy piłkarze we wtorek zagrają swój pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Rosji, a reprezentanci świętochłowickich szkół i przedszkoli już dziś zmierzyli się w rozgrywkach wzorowanych na mundialu.

Świętochłowickie Mistrzostwa Świata 2018 odbyły się na stadionie Naprzodu Lipiny. Dzieci i młodzież zagrały w sześcioosobowych składach w czterech kategoriach wiekowych: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Każda placówka wylosowała jedną reprezentację i podczas turnieju wystąpiła w barwach tej drużyny. Po uroczystym otwarciu, którego dokonał prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, rozpoczęły się fazy grupowe. Do półfinałów przeszły po cztery drużyny z każdej kategorii. Zwycięzcy awansowali do wielkiego finału, a przegrani zagrali o trzecie miejsce.

W kategorii przedszkoli triumfowało Przedszkole nr 11 reprezentujące Panamę. Wśród szkół podstawowych najlepsi okazali się przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1 (Egipt). Salezjanie (Niemcy) zwyciężyli w rozgrywkach szkół gimnazjalnych, a ZSEU (Kolumbia) w ponadgimnazjalnych.

Wyróżniono także najlepszych strzelców turnieju, którymi zostali: Adam Tunkaj (Przedszkole nr 11), Łukasz Brzezina (SP 17), Bronisław Sosna (Gimnazjum nr 3) i Paweł Bajorek (ZSO nr 2). Najlepsi bramkarze to: Oliwier Klimza (przedszkola), Szymon Kozakiewicz (szkoły podstawowe), Paweł Dubiel (gimnazja) i Mariusz Hebda (szkoły ponadgimnazjalne).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Trzem najlepszym drużynom z każdej kategorii wręczono puchary, a zwycięzcy dodatkowo wygrali wyjazd i zwiedzanie Stadionu Śląskiego.

WYNIKI

Przedszkola:

 1. Przedszkole nr 11 (Panama)
 2. Przedszkole nr 2 (Argentyna)
 3. Przedszkole nr 4 (Hiszpania)

Szkoły Podstawowe:

 1. SP 1 (Egipt)
 2. SP 17 (Urugwaj)
 3. SP 4 (Australia)

Szkoły gimnazjalne:

 1. Salezjanie (Niemcy)
 2. MDK (Polska)
 3. Gimnazjum nr 3 (Belgia)

Szkoły ponadgimnazjalne:

 1. ZSEU (Kolumbia)
 2. ZSO nr 2 (Iran)
 3. ZSS (Portugalia)