Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Święto Policji 2017

Policjanci obchodzili swoje święto. Uroczystości zorganizowano w Muzeum Powstań Śląskich, dawnej siedzibie komendy milicji, a następnie policji. Prezydent Świętochłowic Dawid Kostempski, wręczył nagrody wyróżniającym się w służbie funkcjonariuszom. Podczas apelu policjanci otrzymali także nominacje na wyższe stopnie służbowe. 
 
Zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Katowicach, insp. Roman Rabsztyn mianował funkcjonariuszy w korpusie aspiranckim i podoficerskim. Natomiast mł. insp. Andrzej Brzozowski, komendant KMP w Świętochłowicach mianował policjantów w korpusie posterunkowym. 
 
- Dzisiejsza policja to nowoczesność, ale także coraz efektywniejsze działania. Świadczą o tym nie tylko statystyki, dotyczące zwiększającej się liczby zwalczanych przestępstw uciążliwych dla mieszkańców. Jeszcze ważniejsze jest wzrastające poczucie bezpieczeństwa wśród świętochłowiczan – mówi Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic
 
Komenda Miejska Policji w Świętochłowicach prężnie się rozwija. W ostatnim czasie wzbogaciła flotę o cztery nowe radiowozy, w tym jeden o napędzie hybrydowym. 
 
- Nasz lokalny samorząd wspiera działania, ukierunkowane na poprawę efektywność operacyjnej oraz komfortu Waszej pracy – zwrócił się do funkcjonariuszy w przemówieniu prezydent Świętochłowic.
 
Podziękowania za codzienną służbę w imieniu Rady Miejskiej przekazał jej przewodniczący Rafał Łataś.  
 
- Pragnę  złożyć  wyrazy  szczerego uznania i szacunku dla  wszystkich policjantów oraz pracowników cywilnych policji za odpowiedzialną, rzetelną  i zaszczytną służbę. Funkcjonariusz  pozostaje na służbie nawet wtedy, kiedy zdejmuje mundur – mówił. 
 
Uroczystość uświetniła występem orkiestra dęta.
 
Przypomnijmy, że Święto policji w Polsce, które przypada na 24 lipca, ustanowione zostało przez Sejm RP w 1995 roku. Nawiązuje do powołania w 1919 roku Polskiej Policji Państwowej. Budynek w którym znajduje się Muzeum Powstań Śląskich wcześniej był m.in. siedzibą Milicji i Policji.