Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Święto Miasta 2015

Tegoroczne Święto Miasta w Świętochłowicach to trzy dni znakomitej zabawy. W pierwszy czerwcowy weekend na „Skałce” wystąpi wielu znanych, polskich artystów. Czas dodatkowo urozmaicą darmowe atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz emocje sportowe.

Święto Miasta potrwa od 5 do 7 czerwca. Rap Festiwal sprawi, że na „Skałce” zrobi się naprawdę głośno. Podczas drugiej edycji tego wydarzenia zagrają: MZR Pavlo i LPGK, Śliwa/Aspiratio Crew, HR Rufijok,WU/CORNYRAP, Projekt 12, Dono/Tewu, Rena/Sobota, Bonson oraz DonGURALesko. O godz. 22.00 rozpocznie się koncert Sokoła i Marysi Starosty. Całość poprowadzi świętochłowicki hiphopowiec – Żeton. 

Drugi dzień rozpocznie tradycyjny korowód, który przejdzie spod Szkoły Podstawowej nr 1 na al. Parkową na „Skałce”. Tam, na jego uczestników czekać będzie wiele atrakcji, szczególnie dla dzieci, które spotkają się z Tulinkami, czyli pluszowymi gwiazdami telewizji. Gwiazdą muzyczną sobotniego wieczoru będzie Kayah. Wcześniej na scenie pojawią się artyści zespołów: Volare, Cocotier i Stauros. Przed publicznością zaśpiewają także Liber i Natalia Szroeder.

W niedzielę nieco zwolnimy, ale i tak nie będzie mowy o nudzie. Ostatni dzień Święta Miasta przebiegnie w klimacie śląskiej biesiady. Na estradzie zaprezentują się: De Silvers, Duet Karo, Hanys Bynd, a także Damian Holecki.

Wspólne świętowanie urozmaicać będą imprezy towarzyszące. W sobotę i niedzielę warto udać się do Szkoły Podstawowej nr 1 na II Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek Młodszych i Dziewcząt. To nie jedyna porcja sportowych emocji. W niedzielę na „Orliku” przy al. Parkowej rozegrany zostanie turniej piłkarski oraz pokazowy mecz Bubbleball.

W ramach Dnia Otwartego Samorządu, w niedzielę 7 czerwca, organizatorzy zaproszą nas do zwiedzenia budynku Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.