Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Odbyło się Śniadanie Wielkanocne dla samotnych w CKŚ

Dziś, w świąteczną niedzielę wielkanocną w Centrum Kultury Śląskiej zorganizowano II Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych. Tak jak i w roku ubiegłym sala CKŚ wypełniła się po brzegi.  A wszystkim gościom żurek do stołu podawał prezydent miasta Dawid Kostempski, jego zastępca Bartosz Karcz oraz  prezes Fundacji Wolne Miejsce Mikołaj Rykowski, współorganizator tego wydarzenia.

Przed CKŚ wielkanocnym żurem pachniało już od samego rana, ale Śniadanie Wielkanocne dla samotnych rozpoczęło się o godzinie 11. Świętochłowiczanie wspólnie zasiedli do wielkanocnych stołów,  a wszystko  to w radosnej świątecznej atmosferze. Taki też jest cel tego przedsięwzięcia – sprawić, by w święta nikt nie czuł się samotny.

Były śpiewy, dzielenie się wielkanocnym jajkiem i żur, który od samego rana gotowano na wolnym powietrzu, nie mogło też zabraknąć wielkanocnych wypieków. Organizatorzy zadbali o odświętny wystrój Centrum Kultury Śląskiej i oprawę artystyczną. Można było zobaczyć świąteczne przedstawienie.

Wydarzenie zorganizowało miasto Świętochłowice oraz  Fundacja Wolne Miejsce. Na śniadanie w CKŚ mieszkańcy mogli dojechać specjalną bezpłatną linią autobusową S1.