Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej.
Rozumiem

Świętochłowice - Bliżej niż myślisz

AA

Ściganie w lodowatej wodzie

6 grudnia na odkrytym basenie na „Skałce” odbyły się I Mikołajkowo-Barbórkowe Otwarte Mistrzostwa Śląska w Zimowym Pływaniu, które były eliminacjami do styczniowych Mistrzostw Polski. Zawodnicy zmierzyli się na dystansie głównym 1000 m oraz dodatkowych 500, 250 i 100 m.

W czasie turnieju pływacy nie mogli używać rękawic i butów neoprenowych. Na sobie mieli jedynie kąpielówki/strój kąpielowy oraz dwa czepki silikonowe, zatyczki do uszu i nosa oraz okularki do pływania. Temperatura wody wynosiła 1,8 stopnia Celsjusza.

- W tym sezonie nie pływałem jeszcze w tak zimnej wodzie. Przyznam, że ostatnie 100m nie było łatwe. Myślę, że to kolejny ciekawy sport zimowy, który może być alternatywą dla narciarstwa – mówił Leszek Naziemiec, zwycięzca na dystansie 1000m oraz prekursor tej dyscypliny w Polsce.

Wśród kobiet najlepsza była Ewelina Aksamit (dystans 100m).

- Będąc w szkole podstawowej pływałam w klubie 09 Mysłowice. Dziś po raz pierwszy wzięłam udział w zimowej wersji pływania i nie żałuję. Wszystkim polecam, żeby spróbowali tego chociaż jeden raz – mówiła Ewelina Aksamit.

Wśród mężczyzn na 1000 m triumfował – Leszek Naziemiec, najlepszy na dystansie 500 m był Artur Kubica, po przepłynięciu 250 m na najwyższym stopniu podium stanął Przemysław Filipczyk, natomiast najkrótszy czas na 100 m uzyskał Piotr Krawczyk.

Organizatorami I Mikołajkowo-Barbórkowych Otwartych Mistrzostw Śląska w Zimowym Pływaniu byli: Drużyna WOPR Świętochłowice, Sekcja Ratownictwa Wodnego Termoklina, Klub Sportowy Silesia Winter Swimming, OSiR „Skałka” Świętochłowice oraz Urząd Miasta Świętochłowice.